Test of Razor Pro This test is only available in Danish. We are sorry for the inconvenience.

| by Rasmus Hjelmager Nielsen | 10/14/2011 | | det er et super godt begynder løbehjul det er nemt at lave tricks på. hvis du er ny begynder er det alle pengene værd super godt til prisen! kan stærkt anbefales til ny begynder og lidt øvet |
| by søren madsen | 05/21/2011 | | godt løbehjul |
| by søren madsen | 05/21/2011 | | hej det er det bedste løbe hjul jeg har købt. det er en god pris man for mGET for pengene :D :D :D |
| by mads jensen | 06/07/2009 | Det er et af det bedste løbehjul man kan få!!! :-)
da jeg prøvede det første gang var det som at køre på en sky...:-)
jeg skal osse snart købe sådan et...
og min ven sagde at der var rigtig hurtig levering...:-) |
| by Andreas Andersson | 05/16/2008 | Hej Andreas Zeh
Det kommer an på hvilket Microløbehjul det er.
Jeg kender ikke til nogle Microløbehjul, som ikke er customized (sat andre dele på end dem der er på fra fabrikken), der er bedre til tricks og mere holdbare end Razor Pro.
Måske er Micros Terry Price løbehjul bedre, men det koster ca. 2000 kr. (Terry Price pro pack hedder den vist, den kan findes på micros internetshop)
Til prisen er Razor Pro helt klart det bedste bud på det bedste løbehjul til tricks.
Andreas Andersson
SkatePro |
| by Andreas Zeh | 02/24/2008 | | Til Andreas Anderson... Svarer løbehjulet også til et Micro. Er det lige så god kvalitet? |
| by Jais Jeeg Kühnell | 01/19/2008 | | Jeg har kørt på løbehjul i 5 år nu, men er først begyndt at køre på ramper nu. Har købt Razor Pro Model, og mangler et råd til hvordan jeg skal begynde. |
| by Andreas Andersson | 01/19/2008 | til simon hvarre
løbehjulet er super godt til alle både begyndere og øvede.
når man lige har vennet sig til løbehjulet er det nemmere at lave tricks på end andre løbehjul.
dette løbehjul er et rigtigt godt køb for pengene lige meget hvad det skal bruges til, men hvis det skal bruges til transport vil jeg dog anbefale et løbehjul med større hjul.
man skal nok starte med at lære at hoppe på løbehjulet (ollie eller bunny jump).
dernæst kan man prøve at hoppe og samtidig dreje baren (styrpinden) 360 grader rundt tricket hedder barspin.
man kan også forsøge med tailwhip hvor man hopper og sparker løbehjulets deck (det man står på) rundt 360 grader og lander på løbehjulet igen.
læs evt. testen igen :)
mvh SkatePro's løbehjuls ekspert |
| by simon hvarre | 01/12/2008 | Er løbehjulet godt til ny begyndere, og er det nemt at lave tricks på. Er det et godt køb for pengene?
Hvorfor nogle tricks kan man nemmest lave some ny begynder? |
|